İDLİB

DUYURU

Suriye’de uzun yıllardır yaşanan iç karışıklığın sebep olduğu çatışmalar nedeniyle ortaya çıkan insani dramın bir yansıması olarak 2019 yılında İdlib bölgesine yapılan saldırılardan sivil ve masum halk ciddi bir şekilde etkilenmiş ve yaklaşık 180 bin aile yerinden edilmiştir. Hayatta kalmak için yaşadıkları mekânlarını terk etmek zorunda kalan Suriyelilerin İdlib merkezi, kuzeyi ve sınırımıza yakın bölgelere doğru göç ettikleri ve acil barınma ihtiyaçlarının oluştuğu tesbit edilmiş olup akabinde Devletimiz, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları ve aziz milletimizin maddi manevi desteği ile sınırımızın hemen güneyinde yaşanan bu dramın bertaraf edilmesi ve insan izzetinin korunabilmesi amacıyla ivedilikle bir takım çalışmalar başlatmıştır.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın talimatları ile yapılacak briket ev sayısı 50.000 adet olarak belirlenmiş, 25 Haziran tarihinde gerçekleştirilen toplantıda 45.000 adet evin AFAD ve farklı STK’lar eliyle yapılmasına, 5.000 adedinin ise 81 il Valimizin öncülüğünde hayırsever vatandaşlarımızın destekleri ile yaptırılması hedeflenmiştir. Briket evlerin kış mevsimi gelmeden bitirilmesi gerekmektedir.

Bu kapsamda yaptırılacak evlerin birim başına maliyeti 6.000 TL olup,Türkiye genelinde açılan yardım kampanyası hesap numaraları ekte gönderilmiştir.

İnsani Yardım kampanyası çerçevesinde Kastamonu ili genelinde toplanacak nakdi yardımlarıntek elden gönderilebilmesi amacıyla Valiliğimiz adına aşağıdaki hesap numarası açılmıştır.

Ziraat Bankası Kastamonu Şubesi

İdlib Yardım Kampanyası Hesabı

Hesap No: 151361065405007

İBANNo: TR270001000151361065405007

Kamu kurum ve kuruluşlarımızın, hayırsever vatandaşlarımızın, sivil toplum kuruluşlarımızın bilgisine saygıyla duyurulur.

KASTAMONU VALİLİĞİ

Yorum yaz