SOĞUK ZİNCİR FİNANSAL KİRALAMA DESTEK PROGRAMI

OBB tarafından gönderilen yazı ile (TOBB) çatısı altında faaliyet göstermekte olan Milletlerarası Ticaret Odası (ICC) Türkiye Milli Komitesinin 1934 yılından bu yana, ülkemizde ICC’nin temsilciliğini üstlendiği bildirilmektedir.

ICC Türkiye Milli Komitesi, Türk iş dünyasının uluslararası çalışmalarına katkı sağlamak hedefiyle, başta tahkim, bankacılık, gümrük, rekabet, dijitalleşme, fikri mülkiyet ve dış ticaret olmak üzere ICC’nin faaliyet gösterdiği alanlarda faaliyetlerini sürdürmektedir.

ICC’nin bir girişimi olarak, Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri (SDG) İş Dünyası Forumu’yla eş zamanlı olarak SME360X Platformunun açılışı yapılmıştır.

KOBİ’ler için Çevre Üzerindeki Etkilerini Ölçme ve Değerlendirme Platformu “ICC SME360X Platformu” KOBİ’lerin daha çevreci ve daha rekabetçi olmasını sağlamayı hedeflemektedir. Dijital ekonomiye KOBİ’lerin de dâhil edilmesine, büyümelerine, ticaret yapmalarına ve dirençli olmalarına yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

ICC SME360X; KOBİ’lerin çevre üzerindeki etkilerini ölçmeleri ve değerlendirmeleri için dijital bir değerlendirme aracı olduğundan KOBİ’ler temel ortam verilerini SME360X’e girdikten sonra, platform otomatik olarak küresel bir kıyaslama sistemine dayalı olarak tahmini bir sürdürülebilirlik puanı ve değerlendirme sağlamaktadır.

Yorum yaz