KASTAMONU OSB MESLEKİ EĞİTİM KURSLARI AÇILIŞ TÖRENİ

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının ortak iş birlikleriyle gerçekleşen Organize Sanayi Bölgelerinde Mesleki Eğitim Kursları açılmasına yönelik projenin açılış törenleri , Sn. Cumhurbaşkanımızın katılımlarıyla Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde ve OSB’lerin bulunduğu illerde eş zamanlı olarak yapıldı.

Bölgemizde gerçekleşen törene Kastamonu Vali Yardımcısı Sn. Ünal KILIÇARSLAN, İl Milli Eğitim Müdür Yrd. Serkan DEMİRKIRAN,  Kastamonu İl Sanayi ve Teknoloji Şube Müdürü Mürüvvet Eğlenceoğlu ve OSB Yönetim Kurulu Başkanı Enüs KOÇ’un katılımlarıyla merkezin kurdelesi kesildi..

Mesleki eğitim kurslarına Organize Sanayi Bölgelerinin de iştiraki etmesiyle birlikte eğitim alanında Organize Sanayi Bölgeleri de sorumluluk üstlenmiş oldu. Bununla beraber Mesleki eğitim kurslarının OSB’lerde de verilecek olması öğrencilerin hem yerinde eğitim görmelerini hemde çalışma hayatına yönelik tecrübe ve fikir sahibi olmalarını sağlayacaktır. Ayrıca Mesleki eğitim kurslarının istihdama ve üretime destek sağlayacağı kaçınılmaz olup fabrikalara ve işverenlere de kalifiye eleman yetiştirilmesi noktasında katkı sağlamış olacaktır. Böylelikle Bölgemizin mesleki eğitim kurslarında bir durak olması, hem ilimiz isthidamı için hem de bölgemizdeki fabrikalarımız için büyük bir avantaj olacağı düşüncesiyle tüm Türkiye için Mesleki Eğitim Merkezlerinin hayırlı olmasını Bölgemiz adına temenni ederiz.

Yorum yaz